DERGİ SAYILARI

MEKAN 78

Youtube

MEKAN 78 – Kasım – Aralık 2019

Bu Sayıda:

Geçtiğimiz bir yıl boyunca gerek İstanbul gerek Bursa gerek yurt dışında ve ülkenin farklı noktalarında sayısız sanat, tasarım ve mimarlık etkinliği gerçekleşti. Ne kadarını takip ettiniz bilmiyorum ancak orada da genç, denemeye açık, farkını ortaya koymaya meraklı onlarca yüzlerce insan vardı. Olağanüstü çalışmalar gördük, deneyimledik ve izledik. Ülkemizde başarılı çalışmalara imza atan Wangan Studio ve Esat Fişek de yeni koleksiyonları ile Londra Tasarım Haftası’nda yer alarak kendi konfor alanlarının dışına çıktılar ve gayet de başarılı oldular. Bu bağlamda buradan bir saygı duruşu da Emmy ödülü alan Haluk Bilginer’e… Dünyada ve ülkemizde bu denli cesur adımların atılması ve basmakalıp yargılardan başlayarak kalıpların yıkılması inanılmaz.

Sorun yıkmak da değil aslında yeniden yapmak için cesaretinin olması. Yıkmadan yenilemek mümkün mü sorusunu soran Bursa Architecture Fest 2019’da da mimarlık ve tasarım üzerinden şehirlerimizin geleceği tartışılırken cesaret ve yeniliğin buluştuğu konuşmalar ufuk açıcıydı.

Sokakları kökten düzeltemeseler de bir şeyler yapma cesareti gösteren oluşum Onaranlar Kulübü’nün çalışmalarına göz atmanızı tavsiye ederim. Ve belki bir cesaret gönüllü çalışmalarına katılmanızı… Sokağa çıkmak da şart değil. Evinizden başlayın… Eski ile yeniyi bir araya getirmekten; olmaz denilen renkleri kombinlemekten, çok sevdiğiniz koltuğa veda etmekten korkmayın. Cesaret ile başladığınız, olmaz denileni oldurduğunuz, olduramasanız da denediğiniz bir yıl olmasını dilerim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: