EVTASARIM

Boğaza göz kırpan bir yaşam

bogaza_goz_kirpan-7

Birkaç mum, oturacak bir yer ve alabildiğinde deniz manzarası… Bir anlık böyle bir yerde olduğunuzu düşünün, sonra da burada bir ömür geçirebileceğinizi. Adnan Polat’ın oğlu Kerim Polat’ın şehirden biraz uzaklaşmak biraz da doğaya karışmak için tercih ettiği bu evin tasarımı iç mimar Elçin Sümer’e ait. Polat, dededen aldıkları mimari, heykel ve mobilya konusundaki birikimi ev için kullandıklarını dile getiriyor.

Bağaza göz kırpan bir yaşam - Elçin Sümer

Evin en çok dikkat çeken bölümü kuşkusuz kış bahçesi ve hakim olduğu manzara. Sonradan planlanarak hayata geçirilen bu alan, modern bir şark köşesi şeklinde döşenmiş. Kış bahçesi deyip geçmemek gerekir. Bu oda tamamen sürprizlerle dolu. Manuel aksamıyla yükselebilen orta sehpa ve gizli şömine bunlardan bazıları.

Bağaza göz kırpan bir yaşam - Elçin Sümer

Salonun her bir köşesinde ise hikayesi olan bir ürüne rastlamak mümkün. Amazonlardan gelen ve üzerinde her alanda yağmur duası yazan davul oldukça dikkat çekici. Polat’ın annesinin hediye ettiği tanınmakta olan bir Fransız ressamın tabloları da salonun baş köşesinde.

Bağaza göz kırpan bir yaşam - Elçin Sümer

Feng shui felsefesini yaşam alanlarına taşıyan ev sahibi, yatak odasında mekanın kendi renklerinin ortaya çıkmasını sağlayan zıtlıklar oluşturulmasını istemiş. Uyandığında odanın yalın haline ve sevdiği bir tabloya bakarak uyanması bilinçli bir tercihin sonucu. Yere mümkün olduğu kadar yakın tasarlanan yatak, bataklıkta yetişen bir ağaçtan özel olarak üretilmiş. Zamanla yeşile ve kahverenginin binbir tonuna dönüşüyor olması onu daha da özel kılıyor.

Bağaza göz kırpan bir yaşam - Elçin Sümer

Islak zeminlerde de egzotik tercihler yapılmış. Yağmur ormanı hissi veren duş alanı, ses sistemi ve mermer ve seramiğin bir arada kullanıldığı lavabo gibi detaylar öne çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.