suluboya etkisi
ARTIMEKANFİKİR

Dekorasyonda suluboya etkisi

Youtube

Suluboya etkisi nereden mi çıktı? Geçen sezon duvar kağıtlarındaki bitkilerle ortamları sıradanlıktan çıkarmayı başarmıştık. Şimdi de bu görevi suluboya etkisi yaratılan duvarlar üstleniyor. İster duvar kağıdı kullanın isterseniz de kendiniz yapın bu stilin her ortama yakışacağı kesin. Peki hangi stili seçeceksiniz? Suluboya ile kağıda yaptığımız uygulamalar kada rçok seçeneğimiz var duvarlarda da. Biraz çocukluğunuzu hatırlayarak başlayabilirsiniz işe. Sonrasında da hangi uygulamanın sizin dekorasyonunuz için uygun olacağına karar vererek. Bizim tavsiyemiz kullanım kolaylığını da göz önünde bulundurmanız. Duvar kağıtları işinizi kolaylaştıracağı gibi kullanım açısından da kolaylık sağlayacaktır. Kendi yapacağınız uygulamaların ise risk barındırdığını kabul edelim.

Fırçayla suluboya etkisi!

Suluboya etkisi yaratmak için fırçayla yaptığımız damla efektlerinden yararlanabilirsiniz. Farklı renkleri bir araya getirebileceğiniz gibi tek bir rengin tonlarıyla da geçişli bir görünüm yakalamanız mümkün. Bir duvar seçin ve istediğiniz etkiyi yaratmak için işe girişin. 

Ombre efekti duvarlarda!

Özellikle saçlarda görmeye alıştığımız ombre, bu sezon duvarlarda yer alıyor. Geçişli bir yaratarak hem istediğiniz rengi duvarda kullanmış hem de ortamı çok da boğmamış oluyoruz. Kısacası hem yumuşak bir görünüm hem de iddialı bir tavır için uygun. Tek bir renge takılıp kalmak istemezseniz de birbirine uyumlu birkaç rengi bir araya getirebilirsiniz. Çocuk odasında böyle bir uygulama oldukça hoş gözükecektir. Yatak odanızda ise tek bir renk kullanarak dingin bir hava yaratbilirsiniz. Mavi ve yeşillerden faydanmanız bir anlamda doğanın geçirgenliğini ve huzurunu da ortama taşıyacaktır.

Patates baskı yapıyoruz!

Duvarda desenler olsun ama suluboya ile yapılmış gibi dursun. Bu noktada seçim size kalıyor. Hangi deseni ve rengi evinize yakıştırıyorsanız onu uygulayabilirsiniz. Çocuk odasına ailecek girerek bunu bir etkinliğe de dönüştürebilirsiniz üstelik. Unutmayın, eşit boya dağılımı ne kadar az olursa suluboya etkisi de o kadar güçlü olur. Bunun yanı sıra sezonun trendlerini yansıtan duvar kağıtlarından da yararlanabilirsiniz. Kaktüsler ve botanik desenleri hemen her yerde bulabilirsiniz. Banyolarda duvar kağıdı kullanımının ayrı bir hava kattığını düşünüyoruz. Dolaysıyla siz de uygulamaya ebeveyn tuvaleti gibi küçük alanlardan başlayabilirsiniz.

 

 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.