melih konuk
ARTIMEKANEVTASARIM

Dört mevsimlik kaçış noktası

Bir yazlıktan beklentilerinizi yükseltmeye hazır olun. İtalyan sahil kasabalarını andıran iç dekorasyonu ile göz dolduran üç katlı villa projesi, girişten itibaren bambaşka bir ülkede olduğunuzu hissettiriyor. İç Mimar Melih Konuk tarafından tasarlanan rustik country tarzındaki ev dört mevsim yaşanılası bir kaçış noktası. Ev sahibi ile bu eve yakışacak konsept üzerinde anlaşan Melih Konuk, sorunsuz bir süreç geçirdiklerini dile getiriyor.

Bursa Trilye yolunda yer alan villa, 3 kata yayılmış vaziyette; girişte salon, mutfak, misafir WC; üst katta ebeveyn odası, 2 kız çocuğunun yatak odaları ve genel banyo; en alt katta ise misafir süitini barındırıyor. Evin mükemmel deniz manzarası Konuk’un çıkış noktası olmuş. Galeri boşluğundan yararlanarak olabildiğince açık alanlar yaratmaya çalışmış. Bunlardan biri de mutfak olmuş. Tamamen kapalı olan mutfağın girişi açılarak deniz manzarasıyla buluşturulmuş. Ahşap tezgah ve beyaz dolapların yarattığı sıcak etkiye el yapımı taburelerle katkı sağlanmış. Aydınlatmalardaki metal kullanımı da dikkat çekici.

Salondaki eski şömine yenisi ile değiştirilerek daha güncel ve aydınlık bir görünüm yaratılmış. Mobilyaların çoğu eski ahşaplardan imal edilmiş. Kanepelerdeki kumaş seçimleri country tarzda yapılırken kırlentler İtalya’ya göz kırpıyor.

Evi iki taraftan saran teras, deniz manzarası ve çiçeklerle çepeçevre sarılmış. Teras zemininde cotto deneli seramik tercih edilmiş. Beyaz bahçe takımı üzerindeki renkli kırlentlerle samimi bir görünüm yaratılmış.

Beyaz hakimiyetinin yoğun olduğu projede, zemin ve mobilyalarında ahşap ile denge sağlanmış. Evin genelinde olduğu gibi giriş WC’de de eski ahşapların gücünden yararlanılarak banyo dolabı imal edilmiş. Hemen karşısındaki duvarda ise beyaz taş kullanımı yapılmış.

Üst kattaki iki kız çocuk odası küçük olsa da bütün ihtiyacı karşılayacak şekilde tasarlanmış. Odalardan birinde evin eski panjurları maviye boyanarak duvar panosu olarak kullanılmış.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.