MEKANTASARIM

Ne istediğini bilenlere, daha fazlasını isteyen profesyonellere: Caddeüstü Özlüce

caddeustu-ozluce-2

Kimimiz hep aynı yerlere gitmekten sıkıldık, kimimiz iş ortamından bunaldık. Dostlarla yudumlanacak bir fincan kahve ya da iş toplantılarına keyif katacak lezzetli yemekler… İhtiyacınız ne olursa olsun çok daha fazlasını bulabileceğiniz bir mekan, Caddeüstü Özlüce.

Mekan, iç mimar Esat Fişek imzası taşıyor. Mekanın en dikkat çeken bölümü kuşkusuz Fişek’in tasarladığı, barın arkasındaki vitrin… Ahşap, cam ve ışığı buluşturan vitrin, her iki kattan da görülebiliyor. Vitrinin iki tarafında da gerçek ateş tuğlası ile örülmüş duvar bulunurken hemen önünde mermer ve ahşap karışımı bar yer alıyor.

Kendilerine barın üzerinde yer bulan pirinç görünümlü kaseler, mekanın rustik havasını destekliyor. Barın hemen önünde yer alan Amerikan tarzı oturma alanları, mekanda rahatlığa verilen önemin en büyük göstergesi…

Özel tasarım metal bir avize, ikinci kattan başlayıp bu oturma alanlarının üzerinde son buluyor. Oturma alanlarına keyif katan bir diğer öge de hemen yanı başındaki seramiklere Bürkan Özkan tarafından yapılmış boyama yazı… Nostaljik tarzda tabelaları boyayan sanatçının bir diğer işi ise üst kata çıkan merdivenlerde sergileniyor.

Pirinç görünümlü avizeler, ayırma panelleri ve boruların varlığı retro algısını güçlendiriyor. Aynı tonlardaki tavan döşemeleri de mekana derinlik sağlıyor. Yeşilliklerin kullanım tarzı, mekana farklılık katarken bolluğu ise ferahlık hissini artırıyor.

Üst katta ise iş toplantıları ve organizasyonlar için panellerle ayrılabilen özel bir alan bulunuyor. Caddeüstü’nün retro havası sadece içerisi ile de sınırlı kalmıyor. Tabeladan, koltuk döşemelerine dış mekandaki tüm detaylar, bu algıyı destekliyor. Tuvaletlerde kullanılan özel tasarım emaye lavabolar bile bu mekana gösterilen özeni yansıtmaya yetiyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.