kosenizi_secin-19
EVTASARIM

Köşenizi seçin

Çoğu zaman evi bir bütün olarak ele alırız ama bütünü oluşturmak için parçalara bölmemiz gereken durumlar da olabilir. İç mimar Anna Fresko Ataköy’deki bu daireyi tasarlarken işe altıgen salonu parçalara ayırmakla başlamış. Bu şekilde şekilsiz görünümü dengeli bir forma sokmayı başarmış. Böylece her köşeden deniz manzarasını seyredecek keyifli birer alan yaratılmış.

Evin girişinde Anna Fresko tarafından renove edilen antika bir aynalı konsol bulunuyor. Açık girişe sahip salon ise davetkar bir manzara sunuyor bu noktada. Krem ve gri tonlarla döşenen salonun merkezinde geniş yemek masası yer alıyor. Üzerinde de sade tonlara canlılık katan mor aksesuarlar…

Sağ tarafta ise görece daha klasik, yeşil aksesuarlarla renklendirilmiş başka bir köşe var. Misafirler için düşünülen bu köşenin aksine diğer köşe çok daha rahat dekore edilmiş ve bir de televizyon yer alıyor. Turuncu tekli koltuk ilginç tasarımının yanı sıra palto kumaşından yapılmış olmasıyla da dikkat çekici. Mutfak dolabı üzerine konumlandırılan ayraçlı cam ünite dekoratif bir kullanım alanı. Aynı zamanda cam ve kristal tabana sahip aydınlatmayla da ortak noktalar taşıyor.

Yatak odasında evin geneline hakim gri ve bej tonlarına uçuk maviler eklenmiş. Yatak başında duvarla tonsürton kumaşla kaplı bir yatak başlığı yer alıyor. Odanın dolaplarının duvar kağıdıyla kaplanmış olması bütün bir oda algısı yaratıyor.

Hemen yanındaki oda ise dinlenme alanı olarak düşünülmüş. Piyano ve bir kanepenin yer aldığı oda, kütüphane ve televizyonla birçok farklı amaca hizmet ediyor. Misafir odasında ise evin genel renk skalası korunmuş. Manzaranın keyfini çıkarmak için antika bir sandalye ve sehpa da yerleştirilmiş. Evin son ama belki de en özel odası en sonda yer alıyor. Ailenin Fransa’ya taşınan kızına ait oda oldukça spor çizgilere sahip. Abartıdan uzak çalışma masası da bu görünüme uyum sağlamış.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.