Maison-Blu-2016-©Yann-Deret-7090
EVTASARIM

Süper starlı ev

Süper starların yaşamı her zaman merak konusu olmuştur. Kimliğini açıklayamasak da bir süper starın Fransa’daki evine konuk olduk. Bir aile evi olarak planlanan yaşam alanı, 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiş. Günümüzde ise Atelier Tristan Auer ve Wilson Associates tarafından yeniden tasarlanmış.

Süper Starlı Ev - Tristan Auer

Mobilyaların birçoğu Atelier Tristan Auer tarafından tasarlanmış. Vintage mobilyaların dönüşümü ve Silvera, Knol, Minotti’den alınan mobilyalar… Salondaki beş metre uzunluğundaki kanepenin tasarımı ise Fendi’nin de tasarımcısı Thierry Lemaire’a ait. Hemen arkasında da özel sanat eserleri ve koleksiyonların olduğu bir raf yer alıyor. Gyrofocus’tan alınan şömine de hemen karşısında. Arkasındaki odunlukla fütüristik bir görünüme sahip. Merdiven boşluğundaki, James Turrell tarafından tasarlanan iç içe geçmiş tavan aydınlatması da ilgi çekici bir diğer detay.

Süper Starlı Ev - Tristan Auer

Evdeki göz alıcı mobilyaları bir kenara bırakırsak kişisel detaylarda takılı kalıyoruz. Ofisteki motosiklet, duvarları süsleyen sanat eserleri ve müzik sistemi… Aslına bakarsanız ev baştan sonra özgün parçalarla dolu. Yer döşemesinde kullanılan antik parkeler, daha önce başka bir mekanda kullanılmış ve bu proje için tekrar elden geçirilmiş. Yatak odası kapısındaki kiraz çiçeği boyamaları Christian Dior için de benzer işler yapan Art et Beton imzalı.

Süper Starlı Ev - Tristan Auer

Yatak odası, ofis ve banyolar siyah ve beyazın hakim olduğu daha keskin alanlar iken çocuk odaları yumuşak renklerle bezenmiş. Leonard Butler tarafından yapılan boyamalar odalara karakteristik bir özellik katmış.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.