renin aracı
ARTIMEKANEVTASARIM

Genç, dinamik, şehirli

Bol renkli, çok heyecanlı, işini bilen bir kadının tasarladığı evdeyiz. Çocuk yaşta ailesiyle Fransa’nın Strasbourg kentine taşınan Renin Aracı, orada İnsan Hakları Mahkemesi’nde diplomat olan annesinin ayak izlerini takip ederek hukuk eğitimi almış. En başından beri dekorasyona ilgi duyan Aracı, Paris’te dört yıl emlak ve dekorasyon danışmanı olarak çalışmış. Renkleri ve malzemeleri birleştirmeyi hep çok sevdim. Keşfettikçe tutkumu işe çevirmeye karar verdim, diyen tasarımcı; her gezdiği ülkeden renkler ve fikirler taşımış. Strasbourg’un grisini de yanından hiç ayırmamış.

Genç ve dinamik ev sahipleriyle yolları kesişen tasarımcı, onlar için hayat tarzlarına uygun bir alan kurgulamakla başlamış işe. Ortak alanlarda demir ve pirince ağırlık vererek sportif kişiliklerini ortaya çıkartmış. Salondaki siyah TV paneli özel çizim, daha maskülen bir hava katmak için Pantone kataloğundan seçilen Stormy Weather rengi boyanmış metal paravanla birlikte kullanılmış. Oturma birimleri İtalyan tarzını yansıtmak amacıyla özel olarak üretilmiş. Gece mavisi koltuklar, ayaklara kadar kadife ile kaplanmış. Dörtlü sehpa için antik aynalar ve ithal mermer seçilmiş, ayaklarda ise mat metal tercih edilmiş.

Evdeki en dikkat çekici noktalarından biri kuşkusuz Cole and Son markasından seçilen duvar kağıdı ile döşenmiş okuma alanı. Tekli koltuk arkasındaki duvardaki objeler, Aracı’nın yıllar önce Maison et objet Furarı’nda keşfettiği Sid Dickens markasına ait ve el yapımı. Bir diğer dikkat çekici duvar kağıdı ise ev sahiplerine hep güzel tatil hayalleri kurduracak Fornasetti’ye ait Yunan Evleri.

Mutfakta iki ev sahibini farklı görüşleri dikkate alınmış. Bir taraftan modern ve sade çizgiye sahip beyazlar, diğer tarafta daha country chic mobilyalar tasarlanmış.

Ebeveyn odası ve banyosu için soft renkler tercih edilmiş. Perdelerde özellikle doğallıkları ve güzelliklerinden ötürü Türk kumaşları kullanılmış. Koridor, mutfak ve odalar Villeroy Boch’un parke görünümlü seramikleri ile döşenerek pratik ve estetik bir görünüm yakalanmış.

Fotoğraflar: Nejat Çifçi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: