ARTIMEKANMARKA

Jab Anstoetz ile Afrika kışı

Youtube

Kumaştan halıya, mobilyadan duvar kağıdına geniş ürün yelpazesi ve kalitesi ile tanıdığımız Jab Anstoetz; sürekli yenilenen koleksiyonu ile tasarımcılara ilham vermeye devam ediyor. Markanın ürünleri ile bir moodboard hazırlayan İç Mekan Tasarımcısı Aliki Kızıl da Aliki Interiors’ın en güncel projesi için seçimler yaptı. Projenin aile ve yatak odası için kurguladığı Afrika konsepti belki size de yaşam alanlarınız için ilham verebilir.

 

 

Aliki Interiors’tan Aliki Kızıl ben. Sizler için Jab ürünleri ile birkaç tane moodboard hazırladık. Bugün soğuk bir gün o yüzden daha sıcak renkler kullandık. İlk board’umuz bir aile odası için gri, kahve ve bej rengi tonlarında… Niye Jab’ı çok seviyoruz çünkü sadece kumaş değil her ürününde her rengi bulabiliyoruz. Halıdan perdeye çok geniş renk seçenekleri var.

 

 

Afrika trendi bu sene gerçekten çok popüler. Bizim de çıkış noktamız seçtiğimiz bu zebra desenli perdeler oldu. Ondan sonra da onu destekleyecek kombinleri oluşturduk. Suni deriden bir markiz ya da puf olabilir. Seçtiğimiz renkli suni kürkten birkaç yastık düşünüyoruz. Kahverengi hasır bir kumaş bulduk mesela bununla da bir yastık olabilir. Genel olarak kumaş kullanmayı çok seviyoruz. Her projemizde çok fazla kumaşı kombinleyerek kullanıyoruz. Bu oda için biz müşterimize koyu renkte bir halı sunduk. Eğer istemezse parke alternatifimiz de var. Bir de Jab’ın çok sevdiğim bir hasır koleksiyonu var, o da kullanılabilir.

 

Müşterilerime her zaman aynı şeyi tavsiye ediyorum. Renk kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Zeminler, kanepeler ve duvarlarda renk seçimleri yaparken daha sakin tonları tercih etmeliler. Sonrasında aksesuarlar, yastıklarya da sanat eserleri ile canlı tonlar katabilirler.
Seçilen doğal renkler üzerine canlı bir seçimle twist katılabilir. Tıpkı bizim bu moodboard’da yaptığımız gibi…
Aynı projenin ebeveyn yatak odası için de bir moodboard oluşturduk. Tema aynı diyebiliriz; Afrika… Bu odada da çıkış noktamız perde oldu. Taş renkleri, siyahlar ağırlıklı olarak mevcut. Bordo bu noktada bizim patlayan rengimiz. Jab’dan seçtiğimiz bordo halı üzerine yine bordo mermer bir sehpa kullanabiliriz ya da ebeveyn banyosu için tezgah da olabilir. Yatak başında ben hep kumaştan yanayım. Kapitone, düz ya da farklı bir şey. Burası için şönili tercih ettik. Açıkçası ben çok fazla tül sevmiyorum ama müşterilerimin ihtiyacı oluyor ve kullanıyorlar. Bu yüzden gerektiğinde öneriyorum. İnce bir tül ile yine ince bir kumaştan fon kombini ya da ince fon ile kalın fon kombini yapılabilir. Bu sene Jab örgülü kumaşlar çıkardı. Onları daha önceki bir projemizde de kullanmıştık burada da kullanabiliriz. Afrika etkisini ara ara hissettirmek istediğimiz için yine suni deri hasırları burada da tercih edebiliriz. Puf ya da koltukta kullanılabilir. Tabii ki herkes suni deri sevmek zorunda değil. Jab’ın çok güzel ekoseleri var. Bu oda için ekoseyi koltuk olarak kullanıp, suni deri hasırı yastık olarak değerlendirebiliriz

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: