ARTIMEKANDERGİ SAYILARI

MEKAN 80

Mekan Dergisi 80. sayı
Youtube

MEKAN 80 – Mayıs – Haziran – Temmuz 2020

Bu Sayıda:

Pandemi, korona, karantina, covid… Geçtiğimiz bir iki ayda yepyeni kelimeler ekledik lügatımıza ve bununla birlikte yepyeni alışkanlıklar da edindik. Ofise gitmedik, spora eğildik, evde vakit geçirdik. Evimizde kalmamız kendimiz üzerinden evlerimizi de keşfetmemize ön ayak oldu. Neyi seviyoruz, hangi koşullarda rahat ediyoruz, nelerden geriliyoruz… Kendimizi yeniden değerlendirme fırsatı bulduk ve böylece evlerimizde de sevdiğimiz ya da sevmediğimiz ne varsa yeniden gözden geçirdik diye düşünüyorum.

Uzun bir süredir evde rahat etme, konfor alanları yaratma üzerine eğiliyorduk ki bu süreç tam da üzerine geldi. Anlamadan, dinlemeden sadece stillerin ve trendlerin peşinden koşmamıza engel oldu bir yerde. Süreci değerlendirmek adına konuştuğumuz tasarımcılar da sanatçılar da hep kendine dönüşün sinyallerini verdi ve evin ne denli önemli bir konuma geldiğinin. Sayfaları çevirdikçe karşınıza çıkacak evlerde de göreceksiniz ki tasarıma samimiyet ve kendi karakterini katma fikri hep birinci planda.

Sosyal mesafe kuralları evin önemi arttırırken özgürlükleri de kısıtlıyor elbette. Çözümü doğada, ulaşamıyorsak balkonda ya da bahçede arayabiliriz diye düşündük ve size birbirinden renkli önerilerle geldik. Evde çalışanlar için de birkaç ev ofisi önerisi vermeden geçmek istemedik. Hepimizin aklını kurcalayan peki ya sonra sorusunu tasarımın duayenlerine yönelttik ve değerlendirmelerini sizler için sayfalarımıza taşıdık. Soruları, sorunları, değerlendirmeleri ve çözüm önerileri pandemiyi tasarım yönünden ele aldığımız bir sayı oldu. Sağlık ve keyifle okumanız dileğiyle…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.