Bursa İçmimarlar Odası
ARTIMEKANGÜNCEL

TMMOB İçmimarlar Odası Bursa Şubesi’nin Yeniden Doğuşu’na ortak olun!

[pro_ad_display_adzone id=3174]

TMMOB İçmimarlar Odası Bursa Şubesi’ni 25-26 Mayıs tarihinde gerçekleştireceği ilk Genel Kurulu ile açıyor. Bursa İçmimarlar Odası’nın yeniden doğuşunu genç ve dinamik kadrosuyla Yeniden Doğuş Ekibi müjdeliyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana ve Antalya’da şubeleri ve bu şubelere bağlı temsilcilikleri bulunan TMMOB İçmimarlar Odası, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdikleri 24.Olağan Genel Kurulu’nda, Bursa Şubesi’nin açılması ve temsilcilik konumunda bulunan Çanakkale, Bilecik, Balıkesir ve Yalova illerinin Bursa’ya bağlanması kararını aldı.

25 Mayıs 2019 Cumartesi saat 13:00-17:00 arasında Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) yerleşkesinde gerçekleştirilecek 1. Olağan Genel Kurulu’nun ardından, 26 Mayıs 2019 Pazar günü saat 09:00-17:00 arasında yapılacak seçimler ile TMMOB İçmimarlar Odası Bursa Şubesi ilk yönetimini belirleyecek ve oda Bursa’da artık aktif olarak faaliyete başlayacak.

Genç ve dinamik kadrosuyla Yeniden Doğuş ekibi güçlü vaatler veriyor.

Daha önce Bursa’da Temsilcilik ve Temsil düzeylerinde varlığını sürdüren Bursa İçmimarlar Odası’nın yeniden doğuşunda bulunan ve yönetmeye aday ekip, Bursa’da sevilen ve bilinen içmimarlardan oluşuyor. Kendilerine “Yeniden Doğuş Ekibi” adını veren yönetim adayı grup; Nur Gül Arslan, Hayri İşçimen, Ece Köksal Uyanıklar, Cansu Tolunay Berber, Eray Öztezcan, Buket Efendioğlu, Tuğçe Gönülsüzgil, Ercüment Özçelik, Şükrü Erman Üsel, Duygu Tatlı, Ali Gözütok, Serdar Işıklar, Ozan Özen ve Esra Torun gibi isimlerden meydana gelmekte. Daha önceki yönetimlerde görev almış, deneyimli, tecrübeli, üretkenlikleriyle bilinen bu isimlerin çok da güzel projeleri var meslektaşları için. Nihai amaçlarının, üyelerinin hak ve yetkilerinin korunması olduğunu belirten grup, herkesin aktif rol alacağı komiteler ve faaliyetler düzenlemeyi planlıyor. 

yeniden doğuş ekibi

Oda üyeleri ile irtibatta kalınarak, üyeler arası bağların iş ve sosyal anlamda kurulmasını, düzenlenmesini, geliştirilmesini ve yeni üye kazanımlarını amaçlayan ‘Üye İlişkileri Komitesi’; içmimarlık öğrencilerinin bilgilendirilmesi, öğrenci üyeliklerinin yapılması, staj yeri bulma konusunda içmimarlarık öğrencilerine yardımcı olunması adına ‘Öğrenci Komitesi’; oda üyeleri ve sektördeki firmalar arasındaki bağları sağlayacak, ilişkileri canlı tutup sağlamlaştıracak, keyifli organizasyonlar düzenlemeyi hedefleyen ‘Organizasyon Komitesi’; çeşitli bilgilendirme amaçlı seminerlerin verilmesi, konferansların düzenlenmesi ile oda üyelerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitimler düzenlemek üzere ‘Eğitim Komitesi’; odanın TMMOB İKK, BAOB Bileşenleri ile çeşitli komisyonlarda temsil edilmesini amaçlayan, STK’lar ve kamu kuruluşları ile ilişkilerinin kurulması ve sağlamlaştırılması adına iş birlikleri yapmayı planlayan ‘Dış İlişkiler Komitesi’; oda üyelerinin kullanımlarına yönelik web tabanlı iletişimin kurulmasını, desteklenmesini ve geliştirilmesini amaçlayan ‘Bilişim Komitesi’; oda üyeleri ile birlikte fuarlara katılım ve iş gezileri düzenlenmesini amaçlayan ‘Fuar ve İş Gezileri Düzenleme Komitesi’; iç mimarların, akademisyenlerin, öğrenci üyelerin ve sektördeki çeşitli temsilcilerin katılımları ile çeşitli proje ve tasarım yarışmalarının düzenlenmesi, desteklenmesini öngören ‘Yarışma Komitesi’; oda üyelerinin katılacağı sosyal sorumluluk projelerinin geliştirilmesini amaçlayan ‘Sosyal Sorumluluk Komitesi’; odanın faaliyetlerinin kamuya duyurulması, varlığının daha geniş kitlelere hitap edebilmesi ve bilinirliliği adına yazılı-görsel basın ilişkilerinin kurulması ile bültenler, dergi ve çeşitli kaynaklar hazırlanmasını amaçlayan ‘Halkla İlişkiler Komitesi’ gibi komitelerle yapılacak organizasyonlar bunlardan bazıları.

Tüm bu çalışmalarda, meslektaşlarının haklarının korunmasının yanında, meslektaşlar arası dayanışma ve birlikteliği sağlamanın en önemli hedefleri olduğunu belirten ekip; 1.Olağan Genel Kurul’a Bursa’da kayıtlı olan tüm oda üyelerini, odalarına ve mesleki haklarına sahip çıkmak adına, oy kullanmaya beklediklerini ifade etti. Bursa’da büyük bir destek bulan ekip sosyal medya hesaplarından da kendilerine gelen destek videolarını paylaşıyorlar. Instagram üzerinden @yenidendogusekibi hesabını takip ederek hem ekibi daha yakından tanıyabilir hem de vaatlerini inceleyebilirsiniz.

[pro_ad_display_adzone id=3174]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.