Kontra, Maison&Objet’nin konfor bölgesinde!
GÜNCELİNCELEMESERGİ / MÜZE

Kontra, Maison&Objet’nin konfor bölgesinde!

Dünyanın en önemli tasarım fuarlarından biri olan Maison&Objet, 8-12 Eylül tarihleri arasında sanat ve dekorasyon severleri bir araya getirdi. Bu seneki teması Konfor Bölgesi (Comfort Zone) olan fuarda, temayı destekleyen birçok iş yer aldı. AP Collection’ın Rocky Raccoon koltuğu bu anlamda ilham verici işler bölümünde karşımıza çıkan en betimleyici parçalardan birisiydi. Maison&Objet’in Gözlemcisi ve Genel Yayın Yönetmeni Marie-Jo Malait’nin konfor bölgesini tanımlayan cümleleri, değişen perspektifimizi ve hayat stilimizi net bir şekilde tanımlıyor. Malait’in bu sözleri dekorasyon trendlerindeki farklılıklara da dilsel bir pencere açıyor.

“Rahatsız olduğumuz, güvensiz hissettiren bölgeden uzaklaşırken bize eşlik edin. Şimdi, evde iyi hissetmemizi sağlayan yeni bir paradigmaya doğru kayıyoruz. Peki hem vücudumuzu hem de ruhumuzu sakinleştirirken neyi hedefliyoruz? Dinlenmek ve sakinleme arzumu tatmin etmek için, şekiller yuvarlaklaşıyor ve daha kapsayıcı oluyor. Bizi tıpkı koruyucu ve rahatlatıcı bir koza gibi sarıyorlar. Komik gözüken yastıklar, ayakları yer değiştiren sandalyeler rahat bir şekilde oturmamıza olanak sağlıyor. Yumuşak materyaller her yerde ve rahat etmemize katkı sağlıyorlar. Baloncuğa, balona, buluta refere eden tasarımlar, bu yeni jenerasyon koza hissiyatını besleyen hayal gücünün göstergesi.

Kontra, Maison&Objet’nin konfor bölgesinde!

Kontra, Maison&Objet’nin konfor bölgesinde!

Konfor bölgesinin içerisine giren bir marka ise bize diğerlerinden çok daha yakın duruyor. Paris’te gerçekleşen fuarda iç mekanlar için farklı ürün tasarımlarına imza atan KONTRA, mobilya ve aydınlatma ürünlerinden oluşan 12 parçalık koleksiyonu ile yer aldı. Fuara, rahat ve şık mekanlar yaratacak tasarımları ile katılım gösteren İç Mimar Gülşah Cantaş yönetimindeki KONTRA, dünyanın önde gelen köklü tasarım markalarının yeni ürünlerini sergilediği Hall 7’de, G79 numaralı stantta ziyaretçileri ile buluştu.

Kontra, Maison&Objet’nin konfor bölgesinde!

Kontra, Maison&Objet’nin konfor bölgesinde!

Aydınlatma ürünleri ve mobilya tasarımlarını, dünyanın çok farklı ülkelerinden gelen tasarım meraklıları ve sektör profesyonelleri ile buluşturan KONTRA’nın koleksiyonunda; Take a Seat, Sarr, Macaron, Q Chair, Stack, Flank, Cube Chair, Clarify, Cloud, Lounge Chair ve Tulip yer alıyor. Doğu mitolojisine ve İstanbul’un kültürel imgelerine göndermede bulunan ürünleri içeren koleksiyon; klasik stile getirilen yorum, malzeme çeşitliliği ve tasarım detaylarıyla oldukça dikkat çekici.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.