Beyoğlu’nun karakteristik komşusu: Emir
OTELTASARIM

Beyoğlu’nun karakteristik komşusu: Emir

En iyi seyahatin dünyanın farklı yerlerindeki arkadaşları ziyaret etmek olduğu mottosundan yola çıkan Room Mate Hotels, arkadaş ağına bir yenisini daha ekledi. Room Mate Hotels’in İstanbul’da açılan yeni otelinin adı Emir. İspanya merkezli oteller zincirinin yeni şubelerine insan ismi vermesi çok da tesadüfi değil aslında. Nasıl her oda arkadaşının bir karakteri varsa, arkadaş sıcaklığında bir otelin de olmalı diye düşünmüşler. Bu sebeple Emir de İstanbul’a uygun bir karaktare sahip: İstanbul’un merkezinde keşfedilmeyi bekleyen kusursuz bir yol arkadaşı, maceracı, klasik ve zarif. Bu karakter otelin Wimate adını verdiği şehir boyu internet hizmetinden geç kahvaltı olanağına kadar pek çok noktada kendisini göstermesinin yanı sıra tasarımı ile bir adım daha öne çıkıyor.

İstanbul Beyoğlu’nda açılan Room Mate Hotels Emir, 3 ayrı yapıdan oluşan tarihi bir dokuda yer alıyor. İç tasarımını Lázaro Rosa Violán’ın yaptığı otel, atfedilen karaktere uygun olarak tasarlanmış ve tüm hareketli mobilyaların uygulaması Hotelya tarafından gerçekleştirilmiş.

Otelde geleneksel yapı korunarak günümüz malzemeleriyle yeniden şekillenip modern alanlar yaratılmış. Room Mate Hotels’de yaratılan her alanın ortak bir karakteristiği olsa da gerek kullanılan malzemeler, gerek renklerle farklı alanlarda mini patlamalar yaratılmış. Klasik yapının avantgart mobilyalar ile birleştiği otel, son derece dinlendirici bir okuma alanına, saunaya, spor salonuna ve masaj alanına sahip.

Ağırlıklı olarak ahşap, demir ve derinin ayrı ayrı ve ya kombinlenmiş olarak yoğun kullanıldığı özel tasarımlı projenin yüksek tavanlı girişi boydan boya pembeye boyanmış tuğla duvarlar ve metal aynalarla dekore edilmiş. Altın rengi metal desk, yerdeki siyah beyaz asimetrik mermere ışıltı bir görünüm katmış. Boyama ve duvar kağıdı kullanımları, otelin genelinde olduğu gibi girişte de karşımıza çıkıyor ve gösterişli bir avize ile tamamlanıyor.

Merdiven ve asansörün konumlandirildiği dairesel koridorda mermer taşlar da bu forma göre yerleştirilmiş. Son derece sakin dekore edilen çalışma alanı gösterişli bir girişe sahip. Otel girişinden itibaren süregelen pembe ve siyah beyaz burada da devam ediyor. Tavandaki siyah cam uygulaması da dikkat çekici. Yemek bölümünde de aynı sakinlik korunmuş. Metal ve canlı renkler burada ahşap ve süt beyazına bırakıyor kendini.

Otel odaları Beyoğlu’nda alışık olduklarımıza göre oldukça geniş. 6 farklı tipi olan 47 oda stil ve kullanım olarak benzersiz içerikler sunuyor. Ayaklı küveti bulunan junior suit’ten dubleks suite farklı karakterleri yansıtan odalar, sizi olmak istediğiniz evde hissettirmeye hazır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.