bir-asrin-yeniden-yorumu-3
EVTASARIM

Bir asrın yeniden yorumu

Bir evin geçmişi hakkında fikir sahibi olmak için işe önce duvarlardan başlayın. Oyulmuş birkaç motif, bölündüğü noktalar size bilmeniz gerekenleri verebilir. 100 yıllık tarihe sahip Bell House’u ele alalım mesela. Duvar süslemeleriyle öne çıkan bu Nişantaşı evi, detaylara indikçe geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor insanı.

Bell House, yepyeni bir bakış açısıyla Ofist İstanbul tarafından tasarlandı. Özelliğini yitirmemiş bölümlerden alınarak tamamlanan duvar süslemeleri, orijinallerine uygun malzemelerle tekrar eski haline döndürülen pervaz ve radyatörler dönemin karakterini kaybetmeyecek şekilde yeniden ele alınmış.

Evin yüksek tavanları dilediğiniz kadar koyu rengin kullanılmasına müsait olsa da beyazdan vazgeçilmemiş. Evin salonunda tercih edilen retro koltuklar hariç.
Eski tip evlerin vazgeçilmezi salon salomanje’nin geçişli formu onu evin büyük mutfağına da bağlıyor.

Yatak odası, sonradan kapatılmış bir balkona sahip. Mavi retro koltuklar, ev sahipleri için vazgeçilmez bir keyif köşesi sunuyor. Yatak başına konumlandırılan altı portrede evin çizgisini anlatan detaylar arasında. Farklı renklerdeki banyolarda ise daha modern bir bakış açısı hakim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.