pascali-4
EVTASARIM

Renkli ve neşeli

Evlerde renk kullanımı oldukça cesaret isteyen bir konu. Fazla kaçırmak, alakasız detaylar eklemek mümkün. Rengi denge içerisinde kullanabilmekse maharet istiyor. Öncelikle renkleriyle bizi etkileyen Pascali Semerdijan imzalı bu ev, mimari yapısıyla da dikkat çekici.

 
Renkli ve neşeli - Pascali Semerdijan
Projenin temel konseptine yapılan müdahaleler, mevcut yapıyı asimile etmek üzere kurgulanmış. Ön cephedeki metal, dikey panjurlar içeride de kendisini tekrar ediyor. Yatay ve dikey düzlemler; evde farklı doku, kompozisyon ve malzemelerle farklı ortamlara da entegre edilmiş.

 
Renkli ve neşeli - Pascali Semerdijan
Renklere yer açmak için olabildiğince sakin bir baz yaratılmış. Galeriyi andıran avlu yeşili evin merkezinde tutuyor. Ev sahiplerinin müzikle olan bağlantısı, plak koleksiyonu ve ses sistemiyle kendisini belli etmesinin yanı sıra bunların yerleştirildiği konum da ipucu niteliğinde.

 
Renkli ve neşeli - Pascali Semerdijan
Televizyon alanı ise çok daha dar bir alana planlanmış. Renklerin yanı sıra doğal malzemelerle yapılan kombinler rahatlatıcı bir etkiye sahip. Evin genelindeki renk yoğunluğu yatak odalarında oldukça az görülüyor. Müziğin ve sanatın hakim olduğu oda fotoğraflarla canlandırılmış.

 
Renkli ve neşeli - Pascali Semerdijan
Islak hacimlerde kullanılan ürünler sıradanlıktan bir hayli uzak. Geometrik formlardaki lavabo, yeşilin hakim olduğu tuvalete grafik bir detay katmış.Genel yer döşemelerinde sucupira ahşabı, banyoda carrara ve corian taşı tercih edilmiş.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.