ARTIMEKANEV

Kumaşların sıcak uyumu

Youtube

MyWallpaper kurucusu Yeşim Akantaş’ın mağazasındaki ürünleri keyifle denediği Ulus’taki evine konuk olduk. Geneli gri tonlarla şekillenen ters dubleks daire, Yeşim Hanım’ın ailesi için oluşturduğu bir mabet niteliğinde. Bol tekstil kullanımının da etkisiyle son derece sıcak bir etkiye sahip. Dışarıdan gelen yeşil yoğunluğu da evin önemli renkleri arasında.

 

 

Dikdörtgen formdaki salon, mobilya yerleşimleri ile bölümlendirilmiş. Sağ tarafta oturma bölümü yer alıyor. Zemindeki halı bu alanın sınırlarını net bir şekilde belirlemeye yardımcı olmuş. Kendinden desenli bir kumaş ile döşenen L kanepe, yine farklı bir gri kumaşa sahip ikili kanepe ile kombinlenmiş. Gri rengin nötrlüğünü oldukça sevdiğini söyleyen Yeşim Hanım, salona ikonik bir vuruş yapan berjerdeki bordo rengi seçerken bir hayli zorlandığını da itiraf ediyor. Kumaşların büyük bir çoğunluğu Jab markasından seçilirken perdede de çift kumaşın birbirine dikilmesi ile hareketli bir uygulama yapılmış. İnsan figürlü büfe ve hemen önünde dekoratif bir obje sayılabilecek hoparlör de salonun kimliğini belirleyen unsurların başında geliyor.

 

 

Yemek bölümündeki klasik mobilyalar, yeniden renove edilerek modern bir tarza kavuşturulmuş. Sandalye ve bankta tercih edilen mavi kumaş kaplamasına bordo biyeler uygulanmış. Yemek bölümü bir tarafında merdiven korkulukları, diğer tarafında ise aynanın da asıldığı siding kaplama ara duvarla çerçevelenmiş.

Merdivenle çıkılan piyano odasında ise siyah beyaz yoğunluğu bulunmakta. Koltukla aynı kumaştan tercih edilen aplikler ile de bu etki desteklenmiş.

 

Alt katta yer alan yatak odası bahçeye açılıyor. Dolayısı ile yeşili de bir manzara gibi sergiliyor. Evin farklı bölümlerinde kendinden desenli, görece daha sakin duvar kağıtları kullanılsa da tuvalette botanik bir desen tercih edilerek hareket katılmış. Ayna ve evye seçimi ile eklektik bir görünüm elde edilmiş.

 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.