ARTIMEKANEV

Yaz hiç bitmesin

Youtube

Bir tarafında 600 yıllık bir zeytin ağacı, diğer yanda özel olarak tasarlanmış kaktüs bahçesi. İzmir Çeşme, Dalyan’da 1500 m2’lik araziye konumlandırılan 700 m2 kapalı alana sahip villa projesi, DT Mimarlık imzası taşıyor. Çiğdem ve Davut Tambahar’ın yaşanmışlık hissi ve aidiyet duygusunu ön planda tuttuğu projenin her birimi özel dokunuşlarla şekillendirilmiş.

İnşaat başlamadan kurgulanan tasarım aşaması, DT Mimarlık ekibi için avantaj oluşturmuş. Ana iskelete dokunulmasa da neredeyse her şey baştan yaratılmış. Havuzun yönü gibi detaylara kadar birçok şeye ekip tarafından karar verilmiş. Evin mekanik ve havalandırma çalışmaları için bodrum katta değişikliğe gidilmiş. Tavan katı oldukça düşük olan bodrumda kepçe ile daha önce yapılmış dolgu kaldırılarak 50 cm’lik kazanç sağlanmış. Son derece geniş alana yayılan projede; giriş katta 4 ebeveyn banyolu yatak odası, 1 salon,1 mutfak ve misafir WC; bodrum katta ise 2 ebeveyn banyolu misafir yatak odası, 2 yardımcı odası, açık mutfak, makine dairesi, kiler, çamaşır odası ve yardımcılar için dinlenme alanı bulunmakta.

Girişteki tavan kotu avantaja dönüştürülerek kubbe şeklinde bir tavan tasarlanmış. Salon, mavi ve beyaz tonlarda tasarlanarak Ege havası vurgulanmış. Evdeki bütün sabit mobilyalar DT Mimarlık tarafından tasarlanmış ve yerine göre ürettirilmiş. Evde verilmek istenilen sıcak hislerden dolayı mutfak ve salondaki tavanlarda ahşap mertekler ve lambri kullanılmış. Mutfakta tercih edilen koyu yeşil ton, dışarıdaki botanik peyzajla örtüştürülmüş. Salonda ve yatakodalarındaki lamine parkeler Massive Parke’den, ıslak mekan seramikleri ise Vitra ve Likya Yapı’dan seçilmiş. İç mekanda kullanılan halılar Kirmen, perdeler Alpay Perde’den.

 

Mutfak yanında günlük yemek, havuz başında oturma ve giriş tarafında da ayrıca bir yemek alanı yaratılmış. Bahçe projesi Kardelen Peyzaj tarafından hazırlanmış. Bahçedeki yemek alanının zemini ve misafir tuvaletinde benzer şekilde karo çiniler kullanılmış. Bahçe mobilyaları ise Lunica’dan.

 

 

1 comment

  1. Feride Köksal 25 Şubat, 2020 at 16:43 Cevapla

    Merhaba,
    Sitenizi severek takip ediyorum. Böyle iç açıcı, ferah evleri görüp takip etmek daha da zevk verici.
    Teşekkürler.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.