DERGİ SAYILARI

MEKAN 74

Youtube

MEKAN 74 – Mart – Nisan 2019

Bu Sayıda:

Bahar aylarının kendine has bir kokusu vardır. Bu sıralar da havada işte öyle bir tazelik kokusu dolaşıyor. Sadece sokakta da değil; tasarım dünyasına da taptaze bir enerji yayılıyor adeta. Taze tasarımlar, tazelenen akımlar ve taptaze
etkinliklerle dolu… En güzellerini sizler için seyir defterine not ettik bile!

Yılın en önemli tasarım fuarlarından biri olan Ambiente’nin bu yılki trend analizlerinde de karşımıza çıkan akımlar kendini keşfetme, dinginleşme ve hayattan keyif alma üzerine… Tıpkı diğer tüm tasarım ve sanat etkinlikleri gibi. İnsana dokunan tasarımların fuarlardan çıkıp gerçekten de insana dokunuyor olması ise ayrı bir mutluluk kaynağı. El işçiliği o denli kıymetli bir şekilde varlık gösteriyor ki bir şubesi de Londra’da açılan Yeni Lokanta’nın her köşesinden Türk zanaatkarlık eserleri fışkırıyor. Dünyada koşullar zorlaştıkça bizler, onu yumuşatma çabasıyla yaşam alanlarımıza ve kendimize dönüyoruz. Kıvrımlı mobilyaları, yumuşak renkleri tekrar hayatımıza sokma nedenimiz de bu olabilir mi? Ne dersiniz?

Birçok genç mimar ve iç mimarın hayata geçirdikleri projelerin yanı sıra yeni ürün koleksiyonları ile de adını duyurduğunu görmek, tasarımın hem bütüncül hem de çok yönlü bir disiplin olduğunun ispatı niteliğinde. Özgün yaşam alanları yaratma çabasıyla atılan bu adımlar kendimiz olma yolunda da büyük bir adım. Dilerim ki daha az tüketip daha çok üreteceğimiz, daha çok kendimize döneceğimiz ve iyiye dönüştüreceğimiz bir başlangıç verir hepimize bahar.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.