Gelecek yılın rengini kutluyoruz: Ultra violet
FİKİR

Gelecek yılın rengini kutluyoruz: Ultra violet

Youtube

Pantone, 2018 yılının rengini açıkladı: Ultra Violet! Günlük hayatta pek de kullanmadığımız bu renk geleceği ve hayalleri simgeliyor. Her yıl dünyanın dört bir yanına giderek gözlem yapan 10 Pantone çalışanı bu yıl; kozmos, gezegenler, yıldızlar ve  Prince, David Bowie gibi pop kültürün kült isimlerinden esinlenmiş. Bu renk ismini 2014 senesinde hayatını kaybeden Warhol’un yıldızlarından Isabelle Collin Dufrese’den, başrolünde Milla Jovovich’in oynadığı 2006 distopik filmindeki vampirik virüsten ve cilt kanserine karşı mücadelede kullanılan ışığın renginden alıyor.

ultra violetPantone Renk Enstitüsü’nün Yönetici Direktörü Leatrice Eiseman, seçtikleri renkle ilgili “İçinde bulunduğumuz dönem, yaratıcılık ve hayal gücü gerektiriyor. Pantone 18-3838 ultra violet rengi, bilinçliliğimizi ve potansiyelimizi daha üst seviyeye çıkaran mavi tabanlı bir mor. Bu mor adeta yerli bir yaratıcı ilham kaynağı. Mor aynı zamanda tahmin edilemez ve değişken günümüzle de uyumlu. Uçsuz bucaksız ufku temsil ediyor.”

ultra violet

2018 senesinde giyeceklerimiz, yiyeceklerimiz, içeceklerimiz, mobilyalarımız ve hayatımıza dahil edeceğimiz pek çok şeyin içinde Ultra Violet morunu göreceğimizden kuşku yok. Yepyeni hayalleri simgeleyen yılbaşı akşamı için de ultra violeti bir köşeye not edin. Sıra dışı bu renk dekorasyonunuzu farklı kılmakla kalmayıp, enerji dolu bir yıla ilk adımınız olacaktır.

ultra violet

 

 

 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.