Postmarin bir gün
FİKİR

Postmarin bir gün

Youtube

Havaların ısınmasıyla birlikte her yaz kendimizi uçsuz bucaksız kumsallara, masmavi denizlere atmak ister; tüm kış boyunca bunun hayalini kurarız. Belki de deniz ve denizciler bize her zaman rahatlığı, dinginliği ve özgür olmayı anımsattığından marin modasından asla vazgeçemiyoruz. Yazın mutlaka karşımıza çıkan bu zamansız moda akımı, büyük tasarımcılar tarafından tekrar tekrar yorumlanıp bizlere sunuluyor.

Mavi ve beyaz şüphesiz bu moda akımının vazgeçilmezleri ve bunların tamamlayıcı rengi ise kırmızı. İlk akla gelen parçalar ise mavi beyaz çizgili enine çizgili kıyafetler. Günün her saatine ve gittiğiniz her yere uyarlayabileceğiniz bu stilin anahtar parçalarını sezon trendleriyle birlikte kullanmak benim her zaman tercihim olur. Örneğin bu sezon oldukça trend olan yazlık delikli triko kazakları kullanarak bu stilde farklı bir tarz elde edebilirsiniz. Marin detayların yanına yakıştırdığım bir diğer sezon trendi ise tropik desenler. Sadece üst giyimde değil, alt giyimde de çok fazla rastladığımız tropik desenleri görünümünüze renk katmak için kullanabilirsiniz.

 

Marin modası dekorasyona uygulandığında casual bir görünüm elde edileceğini düşünürüz. Hasır altlıklar, halat detayları, cam ve ahşap malzeme, mavi-beyaz renklerde tabaklar, deniz figürleri ve renkli mumlar kullanarak rahat, daha gündelik; keten kumaş, mavi beyaz seramik vazolar ve gümüş malzeme kullanılarak daha şık bir görünüm de elde edebilirsiniz. Marin modası ev dekorasyonunda en kolay uygulanabilecek stillerden biridir.

 

Fakat giyim modasında olduğu gibi evinizi dekore ederken denizle ilgili tüm unsurların bir arada kullanılmaması gerektiğinden yanayım. Her şeyi bir arada kullanmak oldukça karışık durabilir. Mavi ve beyazın yanında kırmızıyı kullanabilceğiniz gibi; sarı, haki ve krem tonlarının da bu renkleri güzel tamamladığını düşünüyorum. Tercih tamamen sizin.

 

 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.