5 adımda festivallere kuruluyoruz
FİKİR

5 adımda festivallere kuruluyoruz

[pro_ad_display_adzone id=3174]

Yurt dışında olduğu kadar ülkemizin dört bir yanında da farklı festivaller düzenleniyor. Siz de bir festivale katılmayı planlıyorsanız çadırınızı da hazırlayın deriz. Burada kastımız bildiğimiz kamp çadırlarınızın yanı sıra festivalde sizi odak noktası haline getirecek, arkadaşlarınızla yattığınız yerden müziğin tadını çıkarabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz boho çadırlar. Ne kadar basit gözükse de Boho çadırlar tahminimizden biraz daha fazla çaba istiyor. Festival çadırınızın önce tarzını belirleyin sonra da verdiğimiz adımları takip ederek dilediğiniz yere kurun.

Adım1

Öncelikle bir iskelete ihiyacınız olacak. Ahşap çubukları bir araya getirecek yetenekte değilseniz de üzülmeyin. Büyük yapı ya da kamp malzemeleri satan yerlerden metal formlarda olanlarından temin edebilirsiniz. Katlanıp açılabilir tipleri yanınızda taşımanız da kolay olacaktır.

bohem çadırlar

Adım2

İskeletiniz hazırsa şimdi de üstünü kapatma zamanı. Keten bir tül kumaşla çadırınızın üstünü kapatabilirsiniz. İskeletin üzerine yerleştireceğiniz kumaşı belirli yerlerden bir ip ya da plastik kelepçe yardımıyla tutturun. Hava alır bir çadır olması için, aşağı sarkan kumaşları dört bir ayağından bombeli bir şekilde bağlayabilirsiniz.

Adım3

Şimdi de biraz annelerimizin sandıklarına el atalım. Bulacağınız her türlü dantel ya da uygun renkte örgü masa örtüsü gibi parçaları çadırınızın içindeki iskelete asabilirsiniz. Siz bohem bir çadıra doğru adım adım ilerlerken, kullanılıyor olması da annenizi mutlu edecektir.

 

Adım4

Sıra geldi eski kilimleri ortaya çıkarmaya. Ne kadar eski o kadar iyi. Eski kilim ya da piknik örtülerinizi kullanarak çadırınızın tabanını oluşturun. Kilimlerinizle yeterince doku oluşturamıyorsanız tapesrty’lerle üzerine bir kat daha doku atabilirsiniz.

 

 

Adım5

Buraya kadar birlikte hareket ettik fakat buradan sonrası sizde. Çadırınızı kişiselleştirmek için zevkinizi ortaya koymanın tam zamanı. Küçük bir yer sofrası, çiçekler, mumlar, tütsüler, minderlerle dileğiniz gibi doldurabilirsiniz.

 

 

 

[pro_ad_display_adzone id=3174]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.