Sandberg-19
İNCELEMEMARKA

Dört duvar arasına tıkılıp kalmak mı, evde olmak mı?

Baktığımızda her ev, dört duvardan ibaret; evi ev yapan ise içindekiler ve ona kattığımız anlam… İsveçli duvar kağıdı markası Sandberg, birbirinden farklı ve benzersiz duvar kağıtları ile evde olmayı farklı bir boyuta taşıyor, dört duvara anlam katıyor.

Sandberg Wallpaper

Markanın her bir tasarımı oldukça orijinal ve dikkat çekici. Yeni koleksiyonları The Signature ise, dört kadın tasarımcının imzasını taşıyor: Dagmar Lodén, Ylva Källström-Eklund, Joy Zandén ve Lillo Wikstrand… Her biri kendi alanında üne kavuşmuş tasarımcılardan Dagmar Loden, İsveçli bağımsız ressam ve desen tasarımcısı… Bunun yanı sıra endüstriyel metal işleri için renk şemaları da çıkarıyor. Ylva Källström-Eklund ise çocuk kitapları için illüstrasyon ve grafikler tasarlıyor. Opera binaları ve tiyatrolar için resim dekorasyonu yapan Joy Zanden aynı zamanda İsveç’in kırsal kesimlerinden ilham alarak tekstil dizaynı yapıyor. Yarattığı tekstil motifleriyle, ayın deseni ödülüne layık görülen Lillo Wikstrand da halı ve klise döşemelerine renk veriyor.

Güzellik, ritim ve samimiyet kavramları ile yola çıkan tasarımcılar; oluşturdukları çizim ve dokularda İskandinav stili ile eğlence ve modernizmi bir araya getirmiş. Tasarımcıların engin ufukları ile geniş bir yelpazeye yayılan bu koleksiyon, İsveç’in çayırlarından 1950’nin süslü, hipster grafiklerine kadar pek çok farklı öge taşıyor. Tavan arasına gizlenmiş desenler ve keşfedilmemiş dünyaların koleksiyonu The Signature; bir gemiyi süsleyen kuşlardan, dört yapraklı yoncaya saklı olduğu kadar güçlü bir modernlik barındırıyor.

Sandberg Wallpaper

Beğendiğiniz tasarımı evinizdeki renklere uymaması da problem değil. Koleksiyondaki her bir tasarımın farklı renk seçeneği bulunuyor. Tamamı İsveç’te yapımı duvar kağıtları; küçük ölçekli, güncel artistik baskı teknikleri ile üretiliyor. Marka bu süreci, İsveç duvar kağıdı sanatı olarak adlandırıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.