Zuiver-5
İNCELEMEMARKA

Hollanda’ya gitmeyin, tasarımı size gelsin.

İlerici, farklı ve bir o kadar da dengeli… Hemen hemen hepimiz evimizde, ofisimizde özgün tasarımlara yer vermek isteriz. Çoğu zaman bu isteğimiz, her yerde benzerinin olması ya da yüksek fiyatları nedeniyle hayal olur.

Zuiver

Hollandalı tasarım markası Zuiver, tam da bu isteğimizi karşılamak amacıyla yola çıkmış. Bu bakış açısıyla yıllar içerisinde kendi kimliğini oturtan marka, tasarımları ile son
zamanların trendlerine yön veriyor. Hatta çoğu zaman taklit ediliyor. Marka kat ettikleri bu süreci, “Zuiver Dönüşümü” olarak tanımlıyor.

İskandinav stilini doğru ve renkli bir şekilde yansıtan marka,
açık ahşap, beyaz ve yumuşak renkleri tasarımlarında bir araya getiriyor.

2015’te Zaan bölgesinin, 2016 yılında ise Kuzey Hollanda’nın
en iyi girişimcisi ödülüne layık görülen markanın arkasındaki yaratıcı güçler ise Caroline van Velze ve Richard Halberstadt.
Dünyanın dört bir yanında keşfettiklerini Zuiver tasarımlarına yansıtan markanın art direktörü Caroline; bu birikimi ile renkler, stiller ve gelecek materyallerden oluşan trend kitapçıkları hazırlıyor. Bu da tasarlanan birçok ürün için yol gösterici niteliği taşıyor. Markanın ürünlerini geliştiren isim Richard’ın da fikirleri eklenince ortaya benzersiz tasarımlar çıkıyor. Tasarımın yolculuğu burada da bitmiyor; hazırlanan örnekler satıcılara yollandıktan sonra düzeltilmesi gereken yerler varsa ürün yeniden yorumlanıyor ve üretiliyor.

Markanın en sevilen ürünleri arasında Zuiver Tripod ve Zuiver Office OMG yer alıyor. Aslında metal olan Zuiver Tripod, kaplamasından dolayı ahşap gibi görünüyor. Üç ayak üzerinde duran bu lamba, bir kutuya sığabilecek kadar da kompakt bir yapıya sahip. 

Zuiver

OMG Office ise, OMG serisinin bir parçası. Her oturan “Oh my god/Aman tanrım!” dediği için sandalyeye bu ismi vermişler. Aslında bir ev için üretilen bu rahat sandalyeyi herkes ofiste kullanmaya başlayınca da ofis versiyonunu üretmişler.

Metal ve camdan oluşan Cupid Serisi de markanın ikonik ürünleri arasında yerini alıyor. Tercihe ve alana göre ister bir ister daha fazla ve hatta farklı boyutlardaki sehpayı bir arada kullanmanız mümkün.

Zuiver

Küçük dolap, büfe, çalışma sırası, konsol…
Açık renkli ahşabın kullanıldığı Barbier serisi; alçak boyları ve asimetrik formları ile dikkat çekiyor. Mekanı, kattığı sıcaklık ve feminenlikle yumuşatan Barbier, dikey çizgileriyle de keskin bir zıtlık oluşturuyor. Küçük görünümün altında büyük bir kalbi olan seri, sık bölmeleri ile pek çok farklı eşyanızı kaldırabilecek kapasiteye sahip.

Tasarım ekibinin göz bebeği ise, Hollandalı bir diğer tasarım firması APE ile ortak tasarladıkları Albert Kuip sandalyeler… Markanın bebeğimiz diye nitelendirdiği bu ürün aynı zamanda oldukça rahat! Zuiver’in pek çok ürünü gibi Albert Kuip de üretim amacından farklı alanlarda kullanılıyor. Yemek masaları için tasarlansa da çoğu insan onları aynı zamanda çalışma odasında tercih ediyor.

Zuiver

İsmini bir açık hava marketinden alan bu kalıplı sandalyeyi, kollu ya da kolsuz tercih etmek size kalmış. Bu kolların sizi asla rahatsız etmeyeceğinden emin olabilirsiniz, çünkü her masanın altına rahatlıkla girebilecek bir yapıda.

Bir gün yolunuz Amsterdam’da, birçok konsere ev sahipliği yapmış, Ziggo Dome’a düşerse Zuiver’in meşhur 70’ler stili retro copper lambalarını görmeniz mümkün. Eğer gidemezseniz de “Hollanda O Ses” programının styling’ine bakmanız yeterli.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.