Işığa şekil veren tasarım: Losh Design
İNCELEMEMARKA

Işığa şekil veren tasarım: Losh Design

Doğru aydınlatılmış bir mekan kadar doğru seçilmiş bir aydınlatma elemanı da dekorasyona fazlasıyla katkı sağlar. Birbirine benzer tasarımların peşi sıra geldiği tasarım dünyasında modern ve özgün bir aydınlatma bulmak; aynı zamanda da ulaşılabilir olmasını istemek ise hayal değil. Yalınlık ve formda sadelik tasarım çizgisiyle hareket eden Losh Design, 2014 yılından beri bu amaçla tüketicisiyle buluşuyor.

losh design

Art Deco ve 1900’lerin ilk yarısındaki zarif ve yalın çizgilerden ilhamla üretilen tasarımlar, heykelsi formlarıyla özellikli bir duruşa sahip. Günümüzün hızlı akan ve tüketen yaklaşımına karşın ömür boyu kullanılabilecek ve geçmişten gelen sayısız formlarıyla bunu göstermiş olan pirinç, mermer, porselen gibi dayanıklı ve estetik malzemeleri tercih etmelerinin de bunda payı büyük. Masa üzerine alacağınız bir obje yerine rahatlıkla bir abajuru koyabilir, tablonuzun etrafına sadece aydınlatmayı değil, dekorasyonu da düşünerek birer lambader yerleştirebilirsiniz.

losh design

Son zamanlarda yükselişe geçen el işçiliği, Losh Design ürünlerinde de kendisini gösteriyor. Aydınlatmalar, usta zanaatkarların işçiliğiyle el yapımı olarak üretiliyor. Losh Design markalı masa lambası, aplik, lambader, tavan aydınlatması ve mumlukları; Zmix, Archive, Hipicon ve Assouline’de bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.