evlerde_tas_ve_metal_devri-3
EVTASARIM

Evlerde taş ve metal devri

Evlerin vazgeçilmezi ahşap, bugünlerde zirveyi yeni malzemelerle paylaşıyor. Ahşabın yanında metal ve taşın gücü her geçen gün biraz daha artıyor. Mimar Sinem Erenus Muhtar da bu akımı kendi tarzına göre uyarlayanlardan. Dubleks dairenin yerlerinde ağırlıklı olarak taş kullanan mimar, duvarlarda ahşap ve taş, seperatörlerde ise metali tercih etmiş.

Girişteki büyük ebatlı seramikler salonda da devam ederek bütünlük oluşturuyor. Salonun oturma bölümüyle yemek masasını alçak şömine ayırıyor. Erenus, yüksek duvarlar yerine alçak ya da bölmeli seperasyonları tercih etmiş. Merdivenin mimaride en etkili yapı elemanlarından biri olduğunu dile getiren mimar, bu alanı kurgularken evin genelindeki malzemelerden faydalanmış. Merdiven boşluğundaki büyük saat, özel olarak yaptırılırken mekaniği yurt dışından getirtilmiş.

Yatak odası ahşabın yoğun etkisi altında. Ancak burada renkler biraz daha koyulaşarak sıcak ve samimi bir ortam yaratılmış. Yatak başındaki siyah cam giydirme duvarların karşısında, metal cam kapaklarla giyinme odasına geçiş sağlanmış. Açılı makyaj aynasının latındaki pirinç ayaklı mermer tablada kullanılan kumaş kaplamalı çekmece, dekoratif bir etkiye sahip.

Erkek çocuk odasında ahşap, taş ve antrasit lake kullanılırken kız odasındaki beyaz mobilya, taupe duvar rengi ile ön plana çıkarılmış. Bronz ayaklar ve kapaklarda kullanılan ayna ile mekanik ferahlık hissiyatı artıyor.

Ebeveyn banyosunda toprak tonlarıyla birlikte kullanılan mavi patchwork seramikleri ortama renkli bir görünüm kazandırmış. Genel banyodaki beton efektli seramikler, karo seramiklerle hareket kazanmış. Siyahın yoğun etkisi, Volakas lavabo mermeriyle azaltılmış ve tezat bir uyum sağlanmış.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.