Farklı tutkularla beslenen yaratıcı bir yaşam alanı
EVTASARIM

Farklı tutkularla beslenen yaratıcı bir yaşam alanı

Günümüz mimarisini ele geçiren doğal renk ve malzemeler, yaşam alanlarını tekdüzeleştirecek gibi dursa da farklılığımızı ortaya koymak için büyük bir fırsat. İncelikle işlenmiş bir şömine haznesi ya da dolap, tekdüzeliği orta yerinden kırmaya yetip de artıyor. Evin mimarisine inşaat döneminden itibaren hakim olan Mimar Taner Şekercioğlu ve dekorasyona ince dokunuşlar yapan Aliki Kızıl’ın hayata geçirdiği proje, düşüncelerimizin ispatı niteliğinde çıkıyor karşımıza. Modern ve eklektik tarzdaki projede büyük tek parça mobilyalardan çok, özenilmiş detaylar kusursuz bir bütün oluşturuyor.

Her bir yaşam alanı içerisinde farklı yaşam birimlerinin olması evin geniş ve tek katlı mimarisinin bir yansıması. Salondaki şömine, televizyon ve yemek alanı aynı zemin, tavan ve atmosferi paylaşsa da kendilerine özgü detaylarla şekillenmiş. Düz ve kapitoneli dokuların, zigzag desenli kumaşlarla birleştiği salona yemek masasının hemen arkasındaki koyu yeşil dolap derinlikli bir duruş katıyor. Koyu zemin ve beyaz duvarların yarattığı kontrast etki, doğal tonlardaki mobilya ve aksesuarlarla kırılmış.

 

Bahçeli evlere her mevsim baharı taşıyan kış bahçesi, bu evin her yeri diyebiliriz. Salondan mutfağa ve hatta hole kadar yeşil mekanın içine dahil oluyor ve ışığı da beraberinde getiriyor. Giriş ve holdeki mermer döşeme, evin genelindeki macar kesim parkeye uygun olacak şekilde düşünülmüş.

Tasarımcıları ve ev sahibi tarafından evin kalbi olarak nitelendirilen mutfak, başlı başına bir yaşam merkezi. Yemek yeme ve hazırlama bölümlerinin yanı sıra bir oturma ve hobi alanı olarak tasarlanmış. Yüksek tavanlı mutfağın hemen her alanından faydalanmak istenmiş ve mutfak adasının üzerine davlumbazla birlikte metal raflar yerleştirilmiş.

Yatak odası nötr tonların giderek yükseldiği, kumaş ağırlığının arttığı bir alan. Duvarlardaki beyaz burada yerini dokulu, gri duvar kağıtlarına bırakıyor. Koyu ahşap ise açık gri halıfleksle yer değiştirmiş. Kirişli yatak her ne kadar feminen bir etki bıraksa da maskülen çizgilerle şekillenmiş.

Evin yeşili içerisine alan bir diğer alanı ise büyük banyo. Bağımsız küvet, beyaz mermerle döşenen banyoda işlevinin yanı sıra dikkat çekici bir dekorasyon objesi gibi de duruyor.

Her fırsatta farklı, hatta beklenmedik diyebileceğiniz dokunuşlarla eve sıcaklık katmayı hedefleyen tasarımcılar, dış mekandaki kumaş kullanımlarıyla bunu gerçeğe dönüştürmüş. Büyük bahçe mobilyaları farklı alanlar yaratarak günlük kullanım alışkanlıklarına çözüm sunuyor.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.