Kırık beyaz, güçlü ahşap
EVTASARIM

Kırık beyaz, güçlü ahşap

Sınırları belirlenmiş bir alan ne kadar geniş olursa olsun, içerisinde özgürce hareket etmek zordur. Bursa Bademli’de yer alan bu tek katlı villanın hem mimarisi hem de iç tasarımı aynı kişiye ait, İç Mimar Esat Fişek. İç mimariyi tasarlayan kişi, mimari projeye de el atınca işler çok daha kolay ilerliyor; proje hızlı ve ön görülebilir bir şekilde tamamlanıyor. Beyaz duvarların arasına konumlandırılan mobilyalar birbirinden ne kadar bağımsız olsa da bağlantısız değil. Salondaki beyaz ve mavi kanepeler karşılıklı bir uyum içerisinde. Salonun hemen ortasında ise odunluklu bir şömine yer alıyor.

 

 

Şömine şık gözüktüğü kadar işlevsel bir şekilde yemek bölümüyle seperatör görevini görüyor. DCW Editions’ın Lampe Gras serisi lambader ise kütüphanenin önündeki okuma koltuğuyla rahat bir keyif alanı yaratmış. Evin modern mimarisi salondan başlayarak içeri kadar taşınmış. Yüksek tavanlı evin büyük ve heybetli holü aracılığıyla yatak odasına kadar uzanan ahşap parkeler, modernliği dengeleyen bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.  Dada’dan tercih edilen mutfak ve Molteni yemek masası da mutfağa minimal ve net bir görünüm kazandırmış.

Tuğla duvarların kullanıldığı çalışma alanı ise yeşil bitkilerle samimi bir görünüme kavuşmuş.

Misafir tuvaletinde ahşap parkelerden vazgeçilmese de evin geneline hakim beyaz duvarlar burada griye boyanıyor. Geometrik detaylara, Autoban’dan alınan kademeli Magnolia aydınlatma eşlik ediyor. Banyolarda ise beyazın, el yapımı seramiklerin ve mermerin hakimiyeti mevcut. 

Beyaz ve ahşabın baz olarak kullanıldığı bir diğer yaşam alanı ise yatak odası. Mobilyalardan çok beyaz taş duvarların dikkat çektiği oda, ideal bir uyuma ve dinlenme alanı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.