MEKAN

Kat kat yeşil

Youtube

Girişten itibaren masadaki mermerden duvardaki kaplamalara kadar yeşili katlara yayan yepyeni bir mekan: Ajjna. Nispetiye Caddesi’ni bölen köşede açılan mekan; üç katlı binasında farklı kullanım amaçlarına hizmet ediyor. İlk bakışta sıcak ahşapları, yeşil yoğunluğu ve pirinç detayları ile dikkat çekse de detayına inildiğinde pek çok farklı unsuru bir arada barındırıyor. Mekanda Brezilya stilinden etkilendiğini dile getiren İç Mimar Esat Fişek, detayı bol bir projeye imza atmış.

Yüksek tavanlı giriş katında yemek masalarındaki benzersizlikler dikkat çekici. Farklı grupları ağırlamayı amaç edinmiş bu alanlar; sandalye, masa gibi farklılıklarla ayrışırken, zemin ve duvar kaplamaları ile bir arada tutulmuş. Devamında ise ahşap kaplama panel duvarlar ve yeşil üç boyutlu seramiklerle işçilik ön plana alınmış. Bu seramikler tuvaletlerde de tekrar ediyor. Karşılıklı konumlanan bar ve merdiven, mekanın iki yanında heykelsi bir duruş sergiliyor. Arada kalan bölümde ise yağ yeşili deriden oturma grupları planlanmış. Dev ekranın hemen önündeki bu alan tam bir konfor merkezi.

Üst kat ise toplantı ve oyun alanları olarak bölümlendirilmiş. İki farklı oda ve bir terasın bulunduğu kat, özel deneyimler için tasarlanmış. Burada da ahşap ve yeşil yoğunluğu devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: