Urban-Jungle-book-2
FİKİR

Bitkilerle yaşam

Evin dört bir yanını dolaşan sarmaşıkları hatırlarsınız. Anne ve komşu teyzelerimizin en az birinin evinde gördüğümüz bu yapay yaşam örtüsü bugünlerde tüm heyecanıyla geri döndü. Arsız sarmaşıklar olmasa da yeşil bitkiler bir köşede mutlaka kendilerine yer bulmayı başarıyorlar. Siz de atıl bir köşeyi değerlendirebilir, evin en can alıcı bölümüne detay katabilirsiniz. Ev ya da ofisinizin büyüklüğü de yerleştireceğiniz bitkinin türü, saksı tipi gibi konularda yön gösterici olabilir.

Yaşam alanınızda duvar sayısı azsa yeşillikler sizin için fevkalade bir seperatör olabilir. Askıya asacağınız ya da raf ünitesinin üzerini donatacağınız yeşilliklerin duvarlardan çok daha ferah bir görünüm yaratacağı kesin.

Boş duvarlar hem ses akustiği hem de görüntü anlamında cılız bir etki bırakır. Duvarları tablo, ayna ya da çerçevelerle süslemek yerine yeşilliklerle bezemek evinize farklı bir soluk getirebilir. Bu noktada raflar gibi metal telleri de tercih edebilirsiniz.

İşlevsel anlamda bir konsola ihtiyacınız yoksa da görsel anlamda olabilir. Konsol tipi ayaklı bir saksı ya da servis arabasıyla istediğiniz görünümü kolayca yakalayabilirsiniz. Evinizin tarzı size saksı ve malzeme seçimi konusunda yardımcı olacaktır.

bitkilerle yaşam

Mutfaklarda tercih edeceğiniz yeşillikler ise sadece süs değil, yemekleriniz için de katkı sağlayabilir. Kendi biberinizi, fesleğeninizi mutfak raflarında yetiştirebilir, dilediğiniz anda koparıp yemeğinize katabilirsiniz. Yeriniz uygunsa sevimli bir servis arabası da aynı görevi görecektir.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.