İNCELEMEMARKA

Maksadımız muhabbet: Dialogue Tableware

Dialogue-32

Karşınızda enfes bir yemek olduğunu düşünün. Tek başına yendiğinde ne kadar tadını çıkarabilirsiniz? Çoğumuz yemek ne kadar güzel olsa da bir başına yemekten keyif almaz. Masanın etrafında yapılan uzadıkça uzayan sohbetlerinse bizi yemekten daha çok doyurduğu aşikar.

 

Dialogue Tableware’ın kurucusu Yeşim Özdemir de markasının kuruluş amacını böyle açıklıyor. ” En hoş sohbetler yemek masası etrafında yapılanlardır. Bir masanın etrafında insanlar bir araya gelir, dostluklar pekişir, yeni arkadaşlıklar kurulur. Tabaklar yemek masasının vazgeçilmez unsuru ve bu birleştirici gücün elemanlarındandır, bana göre her biri sadece birer tabak olmaktan ötedir. Bundan dolayı tabak değil insanlar arasındaki diyaloğu geliştirmeye yardımcı aktif elemanlar yaptığımı düşünüyorum.’’

Üretilen üründen çok yaratılan duyguya yönelen Dialogue Tableware, 2013 yılından beri el yapımı porselen tabaklar, servisler, bardaklar ve fincanlar üretiyor. En iyi sonucu alabilmek için de her bir aşama Ortaköy’deki atölyede seramik sanatçısı Yeşim Özdemir tarafından gerçekleştiriliyor. Bu şekilde yemek tabakları daha az fabrikasyon daha çok sanatsal değer taşıyor.

Fabrikasyon olmaması hem tabakları özellikli kılıyor hem de kişiye özel renk seçimi ve üretimi yapılabilmesine olanak sağlıyor. Mix & Match, Dublex ve Raffia gibi 3 farklı serisi olan Dialogue’un takımları oldukça sade olmasına rağmen bir o kadar da sıra dışı. Gözü yormayan bu tasarımlar sofrada odaklanmanız gereken daha kıymetli şeyler olduğunu işaret ediyor.

Ürün skalası içinde servis tabakları, kaseler, kahve fincanları ve bardaklar gibi yemek tabaklarını destekleyici yan ürünler de yer alıyor. Koleksiyonlara eklenen yeni ürünlerle Dialogue, sofradaki yerini her sezon daha da güçlendiriyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.