MEKANTASARIM

Tom Dixon imzası ile Bronte

td-bronte-1

Mimari çözümleri ile dikkatleri üstüne çeken, on yılı aşkın süredir dört kıtada hizmet veren Design Research Studio(DRS), Tom Dixon liderliğinde yeni bir mekan tasarladı. Çok kısa süre önce Londra’da Trafalgar Meydanında açılan mekanın adı Bronte. Kahvaltıdan akşam yemeğine taze ve çağdaş bir menü ile misafirlerini keyifle ağırlayan bu mekan ziyaret edilmeye değer.

Taş cephesi sizi kendine hayran bırakacak meclis binasının altında konumlanan mekan, kemerli pencerelerinden kemer altı bir terasa açılıyor. İç mekanda sunulan her çözüm önerisi için yeni bir tasarım anlayışının göstergesi denebilir. Pembe beton kahvaltı barı, yeşil granit mutfak, kalaylı kokteyl barı ve yemyeşil deri banket oturma alanı… Bronte’nin asma katında, yerden tavana kadar uzanan şarap dolapları harika bir görsel şölen ortaya çıkarıyor. Kapalı toplantılarınız için de bir buluşma noktası olabilecek özel bir alan olarak da yorumlanabilir.

Mekandaki yüksek pencereler ise doğal ışığın içeri girmesini kolaylaştırıyor. Renk tercihleri ve koleksiyonerlerin seveceği detayları ile kişiliği olan bu mekan Tom Dixon tasarımı aydınlatmalara da ev sahipliği yapıyor. Bunlardan birkaçı barın üstüne yerleşen Gold Fade ve mutfağı çevreleyen Curve.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.