hotel-droog-3
OTELTASARIM

Masalsı bir kurgu: Hôtel Droog

Amsterdam’ın tarih kokan sokakları arasında konumlanan benzersiz bir misafirperverlik örneği; Hôtel Droog. Kafede bir şeyler içtiğiniz, mağazadan alışveriş yaptığınız, kütüphanede çalıştığınız, sergi alanında ‘yeni’yi keşfettiğiniz, bahçede temiz havayı içinize çektiğiniz bir mola için yolunuzu bu taraflara düşürmeniz şart.

Otel kavramını dönüştürmek üzere yenilikçi bir bakış açısı ortaya koyan bu mekan; ürün tasarımı, sergileri, dersleri tek çatı altında topluyor. Amsterdam’ın kalbinde konumlanan, 17. yüzyıldan kalma bir binanın içinde 700 metrekare alana yayılan otelin sergi alanı, yemek salonu, masalsı bahçesi, spa’sı da detaylarını keşfetmek isteyeceğiniz türden. Otelin tek bir yatak odası var. En üst katta konumlanan bu oda, şehir merkezinde ancak sessiz bir ortam sunmayı başarıyor. Kendi mutfağı, yaşam alanı ile bir çatı katından Amsterdam’ı seyretmenize imkan sunuyor. Yaklaşık on kişiye uygun bir buluşma mekanı da olabilen bu oda, sizi evinizde hissettirmek için hazır.

Otelin altındaki ‘‘Droog Store’’ yaratıcı tasarımcıların ürünlerine ev sahipliği yapıyor. Aralarında, sahip olmayı arzu edeceğiniz onlarca ürün çıkacaktır. Ayrıca birçok tekstil ürünü de mağaza raflarında dikkatleri üstüne çekiyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.