İNCELEMEMARKA

Meraklı hazine avcıları iş başında

gubi-20

Yeni tasarım keşifleri peşinde koşan, meraklı bir hazine avcısı… Danimarkalı tasarım markası Gubi’nin kendini ifade ediş biçimi bu. İlhamını geleneksel Danimarka tasarımından alan köklü firma, son birkaç yıldır Diseno aracılığıyla Türkiye’de.

Zengin İskandinav mirasına sahip çıkan Gubi’nin tasarımlarında, metallerin doğal deri ve desenli kumaşlarla harmanlandığı çalışmalar göze çarpıyor. Geleneksel çizgiler modern tarzla kontrast oluşturuyor. Evinizde bir Gubi varsa sizin de onu bambaşka parçalarla kombinlemeniz mümkün. Bu zamansız ama fark yaratacak ürünler, farklı çağların dekorasyon stillerine uyum sağlayacak tarzda.

Aydınlatmadan, sandalye, masa, aksesuar ve oturma grubuna kadar geniş ürün yelpazesine sahip Gubi; her ne kadar Kuzey Avrupa tasarımını modern bir çizgiyle yorumlasa da 30lardan bugüne ikon haline gelen parçaları da renove ederek yeni koleksiyonlarına eklemekten çekinmiyor. Gubi ve Lisbeth Olsen tarafından kurulan marka; Barba Corsini ve Greta M. Grossman gibi ikon tasarımcıların işlerine de bünyesinde yer veriyor.

Aralarında sanatçı, heykeltraş ve mimarların bulunduğu yetenekli tasarımcıların ürünleri New York daki MoMA, Victoria & Albert Museum, London’ Design Museum, Stokholm de The National Museum ve Finlandiya’ da Arktikum Museum’ da yer almakta.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.