Akdeniz ve Osmanlı mimarisinin kesişiminde Amanruya Otel
OTELTASARIM

Akdeniz ve Osmanlı mimarisinin kesişiminde Amanruya Otel

Baharın tatlı kıpırtılarını hissederken, denizin sesini de yavaş yavaş duyar gibiyiz. Yaz, henüz bir bahar uzaklığında olsa da ofiste ya da evde tatil planlarını yapmaya başlayanlar için çoktan geldi bile. Tatilcilerin vazgeçilmez rotası Bodrum, bu yaz yepyeni bir mekana daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ege ve Akdeniz’in kesişim noktası Bodrum’da geleneksel Akdeniz ve Osmanlı mimarisini doğa ile harmanlayan Amanruya, Nisan 15’ten itibaren misafirlerini ağırlamaya başlayacak. 36 adet çağdaş taş villadan oluşan Amanruya, ilk oteli Amanpuri’yi Tayland Puket’te açan Aman Grubu’nun yeni harikası.

amanruya

Zeytin bahçeleri ve çamlarla çevrili büyüleyici bir atmosfer içerisine konumlanan otel, avlusu ve terasları ile sakin bir kaçış noktası. Oteldeki 36 villanın her biri kendi içerisinde ayrı bir yaşam alanı olarak şekillendirilmiş. Yüksek tavanlı villalarda; özel yemek odaları, hamam tipi banyolar, ferah yatak odaları, serin aylar için Türk kömür şömineler düşünülmüş. Teraslarında tertemiz havayla birlikte kekik ve çiçek kokularını da soluyabileceğiniz villaların kendine ait havuz ve kabanalarının olması ise ayrıcalıklı bir ortam yaratmış.

amanruya

Otelin ortak alanları da villalar gibi taş yapılardan oluşmakta. Şarap ve puro salonu, 3 katlı bir kütüphane, yemek villaları ve sanat galerisinin yanı sıra tesisin tam kalbinde Antalya’dan özel olarak getirilen yeşil ve turkuaz mermerden yapılan 50 metrelik sonsuzluk havuzu konumlandırılmış. Otelin sakin ve huzurlu atmosferi, yeşillikler içerisindeki divan ve yataklar ile tamamlanmış.

amanruya

Deniz kenarında yer alan restoran, büyüleyici manzarasıyla Akdeniz ve dünya lezzetlerini bir arada sunuyor.  Açık hav ayoga alanları, spa noktaları ve tatilde de olsa sporu hayatlarından çıkartmayanlar için fitness salonunun yanı sıra tenis kortu misafirlere sunulan aktiviteler arasında.

amanruya

Mimar: Emine Öğün & Mehmet Öğün Mimarlık

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.