İNCELEME

Tasarım bir oyundur, oyun ise bir Proje

milano_design_week-19

Milano’nun bize vaat ettiği en büyük şeylerden biridir tasarım. Milano Tasarım Haftası da yine ve yeniden bizleri ilham verici bir toplantıya davet etti. İtalya / Milano’da düzenlenen, alanında dünyanın en prestijli uluslararası tasarım haftası ve fuarı olan Salone del Mobile her yıl olduğu gibi bu yıl da 5 fuarı bir arada sundu. Adeta şehirle iş birliği içerisinde gerçekleşen fuarın en canlı olduğu bölgeler: Brera /Brera Design District ,Tortona/Tortona Design Week ve Vertura Lambrate & Ventura Centrale idi.

Tasarım, ışık, gelecek, yaşam…

Şehirde her sokakta kendi çalışma alanlarının tasarımları için tasarım ve teknolojiye adanmış yenilikçi konseptler ve hızla değişen dünyaya açılan yeni pazarlar görülüyor. Sokaklar inanılmaz canlı ve kalabalık. Her sene dünyanın dört bir yanından bu fuar ve etkinlikler için milyonlarca insan Milano’ya geliyor ve şehrin dinamik enerjisine kendisini kaptırıyor.

Tasarım kendi başına bir devlettir, diyor Milano.

Brera Design week

Bu seneki teması Bruno Munary tarafından alıntı: Design is a game, playing is a Project / Tasarım bir oyundur, oyun ise bir proje.

Akıllı şehirler, grafik, melezleme, etkileşim tasarımı…

Yenilikler ve marka değerini yansıtan mükemmel işçilikler ve tasarım ilkelerinin arasındaki ilişki… Brera bölgesinin sanatsal bir cazibesi vardır. Onun sokaklarında yürümek, bu ilginç atmosferi içinize çekmek genç ve dinamik hissettirir. Treves bölgesindeki Via Palermo Caddesi renkli sokak görselleri ve tasarım dükkânları ile çok keyifli ve heyecan verici.

Tortona design week

Yaratıcı, lüks, konforlu, sıcak ve misafirperver… Bu yılki sunumlarda kendi içerisinde işlevsel olması ve insanların iç dünyalarını keşfetme imkanı ve mekanların düşünceleri yansıtan görünümleri; akılda misafirperverliği ve kelimenin tam anlamı ile olağanüstü özverili bir atmosfer yaratıyor. Tortona her anlamda ziyaretçilerini keyifli ve özel hissettirdi.

Vertura Lambrate & Ventura Centrale

Çağdaş tasarımda neler olup bittiğine dair genel bir bakışı gösteren çok yönlü bir etkinlikti. Yüz binden fazla ziyaretçi; sosyal projeleri, deneysel malzeme araştırmalarını, aydınlatmalardaki heyecan verici yenilikleri ve birçok tasarımcının renk kattığı çalışmaları inceleme şansı buldular.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.