Doğayı içine alan ev
EVTASARIM

Doğayı içine alan ev

Son günlerde popülerliği ülkemizde de artan Airbnb evlerine bir yenisi daha eklendi ama bu seferki biraz farklı! Zengin renk kartelalarıyla ön plana çıkan Pantone ile iş birliği yapan Airbnb, bu senenin rengi olan Greenery’ye özel bir evi listesine ekledi. Outside In (Dışarıdan İçeri) adlı ev… Pantone öncülüğünde tasarlanan ev, yeşil alanların büyülü dünyasını Londra’daki bir dairenin içerisine sığdırıyor.

Alice’in tavşan deliğinin gerçekliği tartışılır ama bu dairenin kapısından içeri girdiğinizde gördüğünüz her şey gerçek ve alabildiğine doğal… İki yanı ağaçlarla çevrili doğal patikayla birlikte yolculuğunuza eşlik eden sesler sizi doğada olduğunuza ikna ediyor. İçinde sıkışıp kaldığımız karamsarlık da yerini doğal olarak ferah bir iyimserliğe bırakıyor. Su sesleri, kuş cıvıltıları ve yaprak hışırtıları…

Ağaçlıklar arasında kalan resepsiyon insanı az ilerideki kulübeye yönlendirecek gibi duruyor. Yetişkinlikler için ayrılmış yatak odası bir kulübenin içerisinde olmasa da doğanın tam ortasında kalıyor. Çimenlerin üzerine yerleştirilmiş yer yatağının etrafı tamamen bitkilerle sarılı. Amazon ortasında kalmış bir gölü andıran küvet de bir bitki örtüsüyle sarılmış. Soft ışıklarla aydınlatılmış. Çocuklar için de olabilecek en güvenli çadır alanı kurulmuş. Çingene çadırını andıran çocuk bölümü çimenlerin üzerinde kamp havası yaratıyor.

Sabah uyandığınızda ise biraz daha doğallığa hazır olun. Doğal bitkilerden yapılan çayları yemyeşil mutfağınızda yudumlamanız mümkün. Kahvaltı içinse seranın ortasında kalan ahşap yemek masası ideal. Pantone ve Airbnb’nin bir rengi canlandırmak için tasarladığı Outside In, yarattığı ambiyansla algıları ters yüz etti. Ocak ayının sonlarında Airbnb üzerinden rezervasyona açık olan daire, yıl boyunca da farklı organizasyonlarla ziyaretçilerini ağırlıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.