evde-olmak-guzeldir-5
EVTASARIM

Evde olmak güzeldir

Uzun bir iş günü ya da seyahatten sonra eve gelmek gibisi yoktur. Eve girdiğiniz anda gözünüzün alıştığı mobilyalar, ailenizden bir parçaymışçasına sevgiyle kucaklar sizi. Hele ki göz dolduran bir girişe sahipseniz tadı çok daha başka olur. Çantanızı koyabileceğiniz pufu, Ms Sparkle’dan seçilen sarkıtların aydınlattığı konsoluyla Esra Kazmirci’nin yarattığı da işte böylesine bir karşılama alanı. İstanbul Fenerbahçe’deki dairenin açık girişi önce kucaklıyor insanı ardından da evin diğer alanlarına doğru uğurluyor.
Evde olmak güzeldir - Esra Kazmirci

Esra Kazmirci evde yaptıkları değişiklikleri “Evi soyup tekrar giydirdik.” Sözleriyle dile getiriyor. Evde aileden kalan birkaç parça dışında her şey baştan tasarlanmış. Girişten bronz-metal seperatörlerle ayrılan salon, oturma ve yemek alanından oluşuyor. Fonksiyonelliği ön planda tutan Kazmirci, mutfak ve yemek odası arasına da bir geçiş yaratmış. Aradaki kapıyı da lambriyle gizlemiş. Salondaki spor l kanepe, gözü yormayan detaylarla şekillenmiş. Kazmirci koltuğu bölmek yerine sehpa için özel alanlar yaratmış. Keten tül perde kullanımıyla ev ve bahçe arasında mesafeli bir geçiş yaratılmış
Evde olmak güzeldir - Esra Kazmirci

Bir tarafında yemek masası diğer tarafında oturma ve televizyon bölümü bulunan salonun tam ortasında özel üretim day bed ile birlikte duvar piyanosu yer alıyor. Dr Light’tan alınan lambader, şık köşenin vazgeçilmezi.

Mutfağın yemek hazırlama ve yeme bölümleri birbirinden beyaz ipek mat lambriden yapılan arkalıkla ayrılıyor. Masif meşe tablalı, özel üretim yemek masasının hemen arkasındaki metal kapaklı dolapta telli cam kullanılmış

Evde olmak güzeldir - Esra Kazmirci

Evde olmak güzeldir - Esra KazmirciFerah renklerle döşenmiş ebeveyn yatak odası; bir banyoyla birlikte giyinme odasını da içinde barındırıyor. Perdelerdeki turuncu detaylar, odaya hareketlilik katıyor. Satine bronz ayak ve kulp detaylı ipek mat lake makyaj masası ise özel üretim. Çocuk odasındaki sakin renkleri Londra Cloth House’dan temin edilen sarı detaylı kumaşların kullanımı bölüyor.

Evin banyoları ev sahiplerinin kullanım önceliklerine göre düzenlenmiş. Misafir banyosunda satine pirinç, calacatta mermer ve duvar kağıdına uyumlu olacak şekilde satine pirinç duvar aplikleri göze çarpıyor. Duvarlarda boyalı cam, zeminde meşe parkeler kullanılmış.

Çocuk banyosu ise daha genç bir ruha hitap ediyor. Duşta desenli mozaik seramik ve siyah profiller tercih edilirken lavabo tezgahında carrara mermer, açık renk meşe kaplama ve yine siyah boyalı demir ayak detayı dikkat çekiyor.

Alışveriş: Layla Dekorasyon, Zara Home, H&M Home, Crate&Barrel, Altıncıcadde, Dr Light, Lightwork Galata, Phare Design, Ms Sparkle, Londra Cloth House, IKEA, Yurtbay Seramik, Dhoku Halı, Seranit, Arttek, Emir Halıcılık, SMEG, Bodrum Harman Tasarım, Hansgrohe.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.