Tatile bize bekleriz
EVTASARIM

Tatile bize bekleriz

Her şey bir bodrumla başladı. Birlikte hayata geçirdikleri sayısız projenin ardından GV Interiors’ın kurucusu Ghislaine Viñas ve arkadaşı, müşterisi ve sanat koleksiyoneri olan Paige West, sekiz yıl önce hayata geçirdikleri yaz evini yeniden ziyaret eder. Bodrumu renove etmek için yola çıkan ikili, işin sonunda on bir odalı bu evi baştan sona yenilemiş olarak bulur kendilerini.

Evin stilini merak edenlere söyleyelim: Floritauk. 60ların Florida’sını andıran bu ev, Montauk ruhuyla birleşince en uygun ismin bu olacağını düşünmüşler. Mimar Martin Sosa ile yapılan iş birliği sonucunda minimal detayların ve beyaz çizgilerin ön plana çıktığı bir yaşam alanı yaratılmış.

Ghislaine Viñas mobilyaları değiştirmek yerine özel detaylar eklemeyi tercih etmiş. Bu detaylar ne kadar küçük olsa da hatırlanır farklılıklar yaratıyor. Viñas’ın genellikle kullanmaktan keyif aldığı bold renkler ve grafikler beyazın üzerinde kendini daha da gösteriyor ve her bir odayı eşsiz kılıyor. Misafirleri karşılayan döner kapı, eve bir otel havası katsa da daha çok eğlence için düşünülmüş. Ghislaine’ın grafik tasarımcı eşi Jaime Viñas’tan destek alan ikili, Floritauk akımının imzası olarak tamamen kendilerinin uydurduğu bir branding tasarlayıp evin genelinde taşımışlar.

Detaylarla şekillenen bu evde kullanılan havlulardan beyzbol keplerine, özel tasarım mini bardan bardaklara her şey hem ev sahiplerini hem de misafirleri deniz kenarında biz resort’ta konaklıyor havasına sokmaya yetiyor.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.