7rooms-hotel-4
OTELTASARIM

‘İş’in içinden doğa ile çıkın!

Özel tatları ile meşhur restoran ve kafelerin, moda evlerinin ve sanat atölyelerinin bulunduğu Bamboo Park’ta; doğanın sanat ve tasarımla olan alışverişine 7Rooms ismiyle yeni bir üye daha katıldı. Yüksek enerjisi ile bu büyülü atmosferi tamamlayan sade ve net duruşa sahip otel, adından da anlaşıldığı üzere 7 odalı. Bu mütevazı şıklığın yaratıcısı ise iç mimar Hakan Hacıbeyoğlu.

Teknolojinin son imkanları ile profesyoneller için kurgulanmış otelin en dikkat çekici detaylarından biri, dolap içindeki kasaların laptop girebilecek ve şarj edilebilecek şekilde tasarlanmış olması. İçindeki konforu, onu çevreleyen doğadan alan 7Rooms; yoğun iş gezilerini, minik bir tatil kaçamağına dönüştürüyor. Yürüyüş ve koşu parkuru da olan Balat Orman’ı ile otel arası sadece 50 metre. Üstelik otelin size sağladığı ücretsiz bisiklet hizmeti ile doğanın tadını çıkarmak ve yoğun iş temposu arasında rahat bir nefes almak da  mümkün. Otel işletmecilerinin aynı zamanda profesyonel olarak gerçekleştirdikleri peyzaj çalışmalarının başarılı bir örneğini bu otelde görebilirsiniz. Her odanın sahip olduğu teras ve bahçelerin özenli peyzaj düzenlemeleri otelin doğa ile ilişkisini güçlendiriyor.

Kış bahçesinin içinde konumlanan kahvaltı odası, zeytin ağaçlarına karşı zeytin ağacından yapılmış sofra aksesuarları ve Bursa çinisi kaselerde servis edilen yerel tatlara ev sahipliği yapıyor. Otelin içerisinde rahatlamak isteyenler için ise buhar ve masaj odalarının tadını çıkarmak kalıyor.

Otelin duvarlarında mekana özel uygulanmış sanat eserleri göze çarpıyor. Atölye Sanat sanatçılarına ait tablolar lobide ve bazı odalarda karşımıza çıkarken mini bahçe için tasarladıkları özel duvar uygulaması ise otele ayrı bir hava katıyor. Genel olarak tüm odaların yatak başlarında yer alan görseller ise fotoğrafçı Zeynep Diniz’e ait. Hacıbeyoğlu’nun üç ay gibi kısa bir sürede tamamladığı proje; şimdiden iş dünyasında dikkatleri üzerine çekiyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.