copper-head-4
MEKANTASARIM

Üretimden bardağa

post-banner

Bira içmeyi ne kadar seversiniz bilemeyiz ama bu mekanı seveceğiniz kesin. Ukrayna’da yer alan Copper Head; bira servisi yapmanın yanı sıra yapım serüvenine de misafirlerini ortak ediyor. Ukrayna’nın Ivano-Frankivsk kentinde ilk film gösterimi yapılan binada yer alan barın lokasyonu bu sebepten ötürü tarihi bir değere de sahip.

Copper Head’de bir barda olabilecek yüksek teknoloji ve klasik gelenekler bir arada yer alıyor. Bira üretimi, taze bira servisi yapmanın yanı sıra kamera arkasındaki sürece göz atmaya da olanak sağlıyor.

post-banner

Bara giren misafirleri önce barın yanındaki bira tankları karşılıyor ardından da bira üretimi yapılan bölüm geliyor. Herkesin görebileceği bir konumda yer alan bira üretim alanı camlı kapıyla mekandan ayrılmış. Aradaki cam bölüm ziyaretçilerin girmesine engel oluşturmuyor aksine şeffaf ve steril bir ortam yaratıyor. Mutfağın açık kısmı da yine şeffaflık algısının bir parçası.

Bar içinde yer alan tank, bütünsel bir görünüm sağlıyor. Bar boyunca yayılan, duvarlarda devam eden ve yer yer aydınlatmaya dönüşen bakır borular bu tek organizmalı görüntüye destek veriyor. Mekanda kapı kolundan sifon tankına, aydınlatmalardan logoya her bir detay birayı ve yapım aşamasını anımsatıyor. Bodrum katın ana ögesini ise bira köpüklerini simgeleyen seramik toplar oluşturuyor. Bir diğer enstalasyon ise metal panel üzerinde yer alan ve biranın ana maddelerinden biri olan şerbetçiotunu yansıtan resimler. YOD design lab tarafından tasarlanan mekan bira yapım aşamasını an ve an misafirlerine yaşatmasının yanı sıra endüstriyel tarzı ve bütünsel yaklaşımıyla biz dekorasyon meraklılarını da kendine çekmeyi başarıyor.

post-banner

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.